شیطان در خواب و تعبیر خواب شیطان به تفصیل

ديدن شيطان در خواب، ديدن شيطان به زن، نجواهاي شيطان در خواب، ديدن شيطان در حال جنگ و گفتگو با شيطان و موارد ديگر ديدن شيطان در خواب.

در طول اعصار، شیطان بزرگترین دشمن انسان و نماد شر مطلق بوده است، و اگرچه شکل دقیق شیطان مشخص نیست، بسیاری از نقاشان و فیلمسازان سعی کرده اند شیطان را تجسم بخشند تا کلیشه ای را در ذهن تثبیت کنند. که منشا آن زشتی و بدی است به رویای شیطان از زن مجرد و متاهل، رویای شیطان به زن حامله و موارد دیگر دیدن شیطان در خواب متوقف می شویم.

((فرمود: فرود آیید به سوی یکدیگر دشمن یکدیگر باشید تا مدتی در زمین مستقر و آسوده باشید)) پدر و مادر یا خویشاوندان یا دوستان و خداوند داناتر است.

شيخ النابلسي در تعبير ديدن شيطان در خواب مي گويد شيطان در خواب بيانگر بدي است و ممكن است دلالت بر جدايي زن و شوهر به خاطر كاري كه با آدم عليه السلام كرد دارد، همچنان كه ديدن شيطان در خواب بيانگر آن است. ارتداد چون خداپرست و مرتد بود و همچنین دیدن شیطان در خواب بیانگر دروغ و گناه است و ترک نماز و شیطان در خواب دشمن ضعیفی است و ممکن است صاحب اختیار و حسود باشد یا ریا، همان گونه که دیدن شیطان دلالت بر شهوت و زیاده روی دارد، همان گونه که رؤیت شهوات و افراط حاکی از شیطان است، خدای ناکرده.

تعبیر خواب در سایت خود از دیدن شیطان در خواب می گوید: شیطان دشمن اصلی و ابدی انسان اول است، طبق متن کتاب خداوند متعال در سوره فاطر: «به راستی که شیطان دشمن اوست. تو او را دشمن بگیر.» (تفسیر رؤیت جن را به تفصیل بخوانید). یا بیننده از اهل صلاح و تقوا است، پس انشاءالله قویترین است، و بینش او بر عکس شیطان است که او را بترساند و او را بترساند، یا فاسق و یاور شیطان در برابر خود است. خواب و ایستادن، و خدا داناتر است.

«وَ الشَّیْطَانَ یَضْلَلُهُمْ بِضَلِیَهُمْ» سوره نساء، آیه 60 سوره شعراء: «آیا به شما بگویم که شیاطین درباره چه کسانی نازل می شوند؟» (221) بر هر دهان گنهکاری نازل می شود (222). و سخنان ساختگی می گوید، شیخ النابلسی در خواب شیطان می گوید که هر که ببیند شیطان در خواب او را وسوسه می کند و او را اغوا می کند، این مصیبتی است که در مال یا مال او به بیننده می رسد. و اگر در مقامی باشد از مقامش برکنار می شود و خدا اعلم.

و در مورد زمزمه شیطان در خواب تعبیر خواب در شیرینی آن می گوید : اگر بیننده خواب می دانست که نجوا از جانب شیطان است، این هشداری است از جانب خداوند متعال به بیننده از فریب شیطان. از او پناه خدا بخواهد و توجه کند، در برآوردن خواسته ها و خواسته های خود و آنچه شیطان با او زمزمه می کند عجله می کند و پیروی از شیطان در خواب، بیانگر این است که بیننده وسوسه خاصی را دنبال می کند که او را به هلاکت می رساند، پس توبه کند و مواظب باش با الفاظ نامفهوم با او صحبت می کند چون شیطان می خواهد به او نزدیک شود پس باید وضو بگیرد و ذکر کند اهداف و خواسته هایش خدای ناکرده.

«و اگر وسوسه‌ای تو را از شیطان برانگیخت، از خدا پناه بجویید.» سوره اعراف، آیه 200 ابن سیرین درباره لمس شیطان در خواب می‌گوید .» سوره اعراف. گروهى از شيطان آنها را لمس مى كنند، ياد مى كنند، سپس مى بينند () تعالى ((مَنْ يَسْتَبْعُوا الشَّيْطانَ عَلَيْهِ وَ عَذَابٌ) سوره اعراف 41.

 و تعبیر خواب در شیرینی آنها در مورد لمس شیطان در خواب می گوید: این از ضمیر ناخودآگاه و مقدمات آن است و خدا بهتر می داند مخصوصاً اگر انسان به این گونه مسائل فکر کند یا فیلم یا مطالب ترسناک گرافیکی ببیند یا صحبت کند. مکر شیطان ضعیف بود.

و اگر فضل و رحمت خدا بر شما نبود جز اندکی از شیطان پیروی می کردید.» سوره نساء، آیه 83.جنگیدن با شیطان در خواب و نزاع با او، اگر بیننده غلبه کرد، در تعبیر بینایی نیکو است، چنانکه ابن سیرین می گوید شیطان در خواب غل و زنجیر شده، بیانگر پیروزی در تقابل است، زیرا خداوند متعال در سوره ابراهیم می فرماید: سلطان، قدرت، انقیاد دشمنان و کشتن شیطان در خواب باید با مردی فریبکار و حیله گر مقابله کند و بر او غلبه کند (رویای کشتن را به تفصیل بخوانید). لباس بصیر یا کندن لباس او، بیانگر برکناری از قدرت و بدبختی است و خداوند داناتر است (تفسیر خواب لباس را مفصل بخوانید).و هر کس در خواب ببیند که جن او را می زند، یعنی او را کتک می زند، خفه می کند یا با آن به زمین می زند، دلالت بر مصرف ربا دارد، زیرا خداوند متعال در سوره بقره می فرماید: «الذین ربا خوری». جز به مثابه فاسق بایستید.

ترس از شیطان در خواب و ترس از شیطان در خواب، دلالت بر امنیت و اخلاص دارد، چنانکه ابن سیرین می گوید و نابلسی نیز با او موافق است و آن به دلیل فرموده خداوند متعال در سوره آل عمران است که می فرماید: «انا الشیطان.

تعبیر خواب در شیرینی خود از نبرد با شیطان در خواب می گویدديدن كشتي شيطان در خواب، كشتي باطل براي رسيدن به حق است; اگر مؤمن ببیند که با شیطان می جنگد و او را شکست داد، از حق دفاع می کند و ثبات و عزم و فعالیت خود را در دین زیاد می کند و اگر ضعیف ایمان ببیند که با شیطان می جنگد، بر او غلبه نمی کند. این نشان دهنده ضعف خود در مقابل خواسته هایش است و خواندن قرآن در خواب برای مقابله با شیطان دو مورد دارد. اگر شیطان فرار کرد، بیننده خواب به برکت مصونیت و ذکر شریف قویتر می شود، با دیدن چاقو و کشته شدن شیطان، بیننده خواب در برابر دشمن خود مقاومت می کند و بر او پیروز می شود.

و درباره زنجیر دیدن شیاطین می فرماید حل آن را به طور کلی بیان می کند هر که ببیند شیطان را مسخرش کرد و او را شکست داد ایمانش را تقویت می کند اگر رؤیت به زنجیر شدن شیطان در ماه رمضان باشد. ان شاء الله احوالشان است، شیطان زندانی است، چون بر آیه الکرسی پافشاری می کند و این کار نیک اوست، پس به این کار ادامه دهد.

«وَ مَنْ أَسْتَعْلَ الشَّيْطَانَ إِلَّا اللَّهِ فَأَسْتَحْرَةُ الْمُسْتَعُونَ» سوره نساء، آیه 119: «وَ مَنْ أَسْتَعْلَ الشَّیْطَانَ إِلَّا اللَّهِ یَحْسَنَةٌ».تعبیر خواب در سایت هالوها درباره همراهی با شیطان در خواب می گوید: دیدن شیطان در خانه در حالی که نزد خانواده اش می ماند، بیانگر آن است که بیننده سنت رسول الله صلی الله علیه وسلم را ترک کرده و به سوی آن هجرت کرده است. ديدن غذا خوردن با شيطان و يا مشترك لباس، بيانگر اين است كه بيننده در غذا و لباس خود نام خدا را نمي‌برد و ديدن شيطان در آشپزخانه، بيانگر آن است كه اهل خانه نام خدا را در طعام خود نمي‌بردند. مشروب (تعبیر خواب خوردن و غذا را به تفصیل بخوانید).صحیح (خواب نوشیدن و دیدن نوشیدنی را در خواب بخوانید).و هر كه از شيطان مالى بگيرد دين خود را به ارزش دنيا مى فروشد و هر كه به شيطان مالى بدهد نابه جا صدقه مى دهد و يا طعام بدش را مى خورد.

ازدواج با شیطان در خواب، و تعبیر خواب در حلاوت آن در مورد همراهی با شیطان و ازدواج با او می افزاید: هر که در خواب با شیطان از زنان خانه اش ازدواج کند، پس به فاسق مناسب است و با شیطان در خواب بیانگر این است که بیننده خواب از ادرار خود پنهان نمی ماند و مدت زیادی در توالت می ماند یا برهنگی خود را بسیار آشکار می کند و خداوند اعلم (تفسیر رؤیت ازدواج را به تفصیل بخوانید)

تعبیر خواب در شیرینی خود از دیدن مردم به صورت شیطان در خواب می گوید هر که شیطان را به صورت انسانی ببیند که او را بشناسد هشداری است برای او از او و حیله گری او و هر که ببیند او را دارد. تبدیل به دیو می شود، سپس صفات شیاطین مانند غرور، تکبر و سایر امراض نفس را مشخص می کند.شیطان به سحر و جادو اشاره می کند تا زن و شوهر را از هم متمایز کند، پس بگذار ذکرها را بخواند و به تلاوت قرآن ادامه دهد. و به خانواده خود دستور دهد که اگر شوهر زنی را به صورت دیو ببیند، خواب از طرف شیطان است که رابطه او را با شوهرش خراب می کند و بدگمانی او را در او زیاد نکن، زیرا بعضی از گمان ها گناه است. هر کس ببیند که یکی از پدر و مادرش به شکل شیطان است، این خواب از طرف شیطان است که او را به نافرمانی پدر و مادرش وادار کند، و اگر بیننده ببیند که شیطان با یکی از خانواده اش همراهی می کند، بد است. دوستی با آنها، ورود به خانه و زندگی با آنها.

(و پناه می برم به تو و اولادش از شیطان ملعون) سوره آل عمران آیه 36 تعبیر خواب در سایت شیرین خود درباره دیدن شیطان از زن می گوید: بینش زن نسبت به شیطان به طور کلی برای او بد و بد است. رؤیت شیطان به زن باردار، نشانگر همسر او از جن است، پس آیات مصونیت را برای او و جنینش باقی نمی گذارد (تعبیر خواب حاملگی و زن حامله را در خواب بخوانید) نزدیک شدن به زن در حالی که نزد شوهرش است و دیدن شیطان در خواب برای زن مطلقه وسوسه است و بیوه از زندگی خود غر می زند و راضی نمی شود.

زمزمه شیطان با زن در خواب، و تعبیر خواب بر شیرینی او می افزاید; دیدن زمزمه نگرانی و ترس زن حامله برای خود و اوهام، و دیدن زمزمه های شیطان از زن مجرد، او را نگران و بیمناک می کند و اگر حامله باشد، امید باطل است.

ديدن كشتي شيطان با زن و اما ديدن شيطان در حال كشتي با زن مجرد، كشتي گرفتن با خواسته هاي او و خودش است و ديدن كشتي شيطان با زن شوهردار دليل بر تنش و جاذبه در روابط او با شوهرش است. پس شیطان بین آنها وارد می شود، خدای ناکرده.

 • دیدن شهاب نافذی که در خواب به دنبال شیطان می رود، به گفته ابن سیرین، بیانگر درستی دین بیننده است، در حالی که شیخ النابلسی می گوید که این رؤیت، حکایت از حضور مردی از دشمنان خدا در آن مکان مستوجب عذاب دارد. توسط سلطان و قاضی و خدا اعلم.
 • خوشحال دیدن شیطان در خواب، دلالت بر آن دارد که بیننده به آرزوها مشغول است و خدای ناکرده – ابن سیرین.
 • دید شیطان از بیمار یا مضطرب ممکن است نشان دهنده رزق و روزی و ثروت باشد – نابلسی.
 • هر که در خواب ببیند که شیطان شده است برای مردم زیان آور شده و زیان آور است و از دین خود – نابلسی – می میرد.
 • هر که ببیند شیطان در شهر می چرخد، فتنه ای است برای شهر – تعبیر خواب.
 • هر که شیطان را در جامه های شیک ببیند، پیروی از مدی است که دین را فاسد و ناپسند است – تعبیر خواب.
 • هر که ببیند شیطان لباس او را از تنش در می آورد، قمار به هر شکل و صورت – تعبیر خواب – بازی می کند.

“کشتن شیطان در خواب نشان دهنده پارادوکس دوستان بد است.” گوستاووس هندمن میلر می گوید که دیدن شیطان در خواب ممکن است نشان دهنده انجام ماجراهای خطرناکی باشد که ممکن است ظاهر انسان را در مقابل دیگران تحت تأثیر قرار دهد و او را کمتر مورد احترام قرار دهد. شیطان در خواب به اشکال و بدن های متعددی می آید که هر کدام تعبیری دارند. هر کس شیطان را به صورت موسیقی ببیند او را اغوا می کند و می تواند بر او تأثیر بگذارد.شیطان در خواب به شکل یک زن است زیرا بیننده خواب احساسات و عواطف خود را با شخص اشتباه قربانی می کند. خواب اگر آراسته باشد و بیننده خواب را نزد خود بخواند، هشداری است از افراد حیله گر و چاپلوس، و همنشینی با شیطان در خواب، همچنان که در بیداری کراهت دارد.

تعبیر میلر از دیدن شیطان بر اساس حالت بیننده ، و میلر می افزاید که رویای شیطان به کشاورز در خواب، بیانگر شکست محصول او و مرگ کشتار او است و دید شیطان از ورزشکار به معنای تخطی از قوانین است. بیش از خدمت او به دین.

منابع و مراجع addremove

 1. کتاب «مکتب الکلام فی تعبیر خواب»، محمد بن سیرین، چاپ دارالمعرفه، بیروت 1379.
 2. کتاب عطر المخلوقات در تعبیر خواب، شیخ عبدالغنی النابلسی.
 3. کتاب «دایره المعارف تعبیر خواب»، گوستاو میلر.
 4. کتاب تعبیر خواب از کلمات ائمه و پرچمها، شیخ علی احمد عبدالعال التحطاوی، دار الکتب العلمیة، بیروت، چاپ دوم 2005م.
 5. معجم تعبیر خواب، ابن سیرین و شیخ عبدالغنی النابلسی، تحقیق باسیل برادی، چاپ کتابخانه الصفا، ابوظبی 2008.
 6. کتاب تعبیر خوابهای خوش بینی محمد بن سیرین، مکتبة الایمان، قاهره.
 7. کتاب «بیان القادری، بیان فی البین»، شیخ ابی سعد نصر بن یعقوب الدینوری القدری، تحقیق دکتر فهمی سعید، علم الکتب بیروت، چاپ دوم 2000م.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا