جهانی برای تعبیر خواب معروف است

رویاها

رویاها شاخصی از زندگی یک فرد هستند، زیرا بسیاری از رویاهایی که برخی افراد می بینند به واقعیت یا آنچه که اتفاق خواهد افتاد مربوط می شود و رویاها خروجی برای آرزوها و آرزوهای فروخورده یک فرد در نظر گرفته می شوند، زیرا ذهن این احساسات فروخورده را از طریق تخلیه می کند. رویاها را فقط باید به خوبی تعبیر کرد، لذا تعبیر کنندگان خواب ظاهر شدند که خداوند متعال به آنها توانایی تعبیر صحیح خواب را داده است و کسی که خواب می بیند نباید آن را به همه مردم بگوید. باید آن را کتمان کند و فقط برای کسانی که توانایی تعبیر دارند یا کسانی که خیر را برای او دوست دارند و سعی در تعبیر آن ندارند بگوید، او چیزی جز خیر ندارد و از جمله کسانی است که خداوند به آنها توانایی تعبیر خواب داده است. ابن سیرین است.

ابن سیرین در تعبیر خواب مشهور است

نام و نسب ابن سیرین

او ابوبکر محمد بن سیرین بصری، مولای انس بن مالک رضی الله عنه است، فقیه و حدیث و امامی دارای علم فراوان و مردی با دین و ادب.

ازدواج سیرن

سیرین برده ای بود متعلق به انس بن مالک رضی الله عنه که بعداً او را آزاد کرد.انس بن مالک که سیرین را مدح کرد و به صدیق گفت که بدون تردید و بدون ترس با صفیه و در واقع ابوبکر ازدواج کند. صدیق رضی الله عنه صفیه را به همسری سیرین درآورد و با آنان مهربانی کرد.

زندگانی ابن سیرین

خداوند متعال در پایان خلافت عثمان بن عفان به سیرین و صفیه پسرشان محمد عطا فرمود.

محمد بن سیرین زندگی خود را در بصره به دو بخش تقسیم کرد. یک بخش به علم و عبادت و بخش دیگر به کار و تجارت پرداخت و از یک جنبه به قیمت دیگری غافل نشد و این عالم مسلمان است.

وجه تمایز ابن سیرین طهارت مجلس او و ذکر نیکو در آن است، پس اگر کسی بدی به او بگوید، نیکی را بیش از آنچه می داند به او یادآوری می کند و در حقیقت از سرزنش نمی ترسید. ، حقیقت را می گوید حتی اگر تهدید به مرگ شود.

ابن سیرین و تعبیر خواب

خداوند به ابن سیرین توانایی تعبیر خواب داد و او کتابی برای تعبیر خواب دارد و وقتی کسی از او در مورد تعبیر خواب سؤال می کرد در پاسخ می گفت ترس از خدا در بیداری و آنچه در خواب دیده ضرری به او نمی رساند.

وفات ابن سیرین

وفات محمد بن سیرین در سال 110 هجری قمری حفصه بنت راشد که از نمازگزاران بود می گوید: مروان بن محملی همسایه ما بود و در عبادت راستگو و در طاعت کوشا بود و چون درگذشت ما عزاداری کردیم. او را بسیار زیاد دیدم او را در خواب دیدم گفتم: ای اباعبدالله خدا با تو چه کرده است گفت: مرا در بهشت ​​وارد کن گفتم: پس چه؟گفت: من به اصحاب حق برانگیخته شدم. ، گفتم: پس چی؟ و محمد بن سیرین که نزدیک اوست).

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا