دعای بیست و سوم ماه مبارک رمضان

دعای بیست و سوم ماه مبارک رمضان

تو در این ده روز آخر ماه مبارک رمضان که شامل شب قدر است که بهتر از هزار ماه است بر ما وارد شوی، عبادت و آسان ترین آن عبادت دعاست، دعا فضیلت زیادی دارد.

یکی از فضیلت های دعا استرس زا بودن ثمرات آن است، چنانکه رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم می فرماید: «هیچ کس با دعا دعا نمی کند مگر اینکه خداوند آنچه را که خواسته است به او عطا می کند و یا مانع او می شود. از انجام کار بدی مانند آن؛ مادامی که برای گناه یا قطع رابطه خویشاوندی دعا نکند».

همچنین رجوع کنید به: دعای علی المدی (دعای رهایی از بلا)

دعای بیست و سوم ماه مبارک رمضان

دعای بیست و سوم ماه مبارک رمضان بر همه مسلمانان معلوم است که هر روز از ماه مبارک رمضان دعای مخصوص به خود را دارد که مسلمان با آن دعای خود را به سوی خداوند متعال می خواند تا به اطاعت و رضایت او برسد و در این امر. در این مقاله دعای بیست و سوم ماه مبارک رمضان را با شرح اعمال نیک در این روز به شما نشان خواهیم داد.

اعمال مطلوب روز بیست و سوم ماه مبارک رمضان

اعمال متعددی است که برای مسلمان در این روز پسندیده است، که عبارتند از:

 • خواندن سوره روم و عنکبوت که از پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم روایت شده است که هر که این دو تصویر را در این روز بخواند وارد بهشت ​​می شود.
 • سوره دخان را بخوانید.
 • سوره قدر را باید هزار بار خواند.
 • دعای مخصوص در روز و شب این روز بزرگ واجب است.
 • توجه به شستشو و طهارت.
 • این شب را با ذکر و اطاعت و تلاوت قرآن و انجام مستحباتی که خداوند را از جانب ما خشنود می سازد جشن بگیرید.
 • مطلوبیت تمام ایام ماه مبارک رمضان

  همچنین بنگرید به: دعای مصونیت خود و خانواده و توجه کامل

 • الحمدلله: در جایی که تسبیح به معنای سبحان الله و الحمدلله گفتن است، سبحان الله اکبر و آن طول ماه مبارک رمضان است، به دلیل برکات و خیرات فراوانی که در آن وجود دارد.
 • استغفار: مسلمان باید در طول ماه مبارک برای تمام گناهانی که مرتکب شده است از خداوند طلب آمرزش کند، زیرا آغاز این ماه برای گناهان و خطاهای ما از خداوند آمرزش دارد.
 • انفاق: صدقه از ارکان اسلام به شمار می رود و وقتی مسلمانی در ماه رمضان صدقه می دهد، ثواب زیادی نزد خداوند متعال دارد.
 • تلاوت قرآن: تلاوت قرآن کریم در ماه رمضان یکی از پسندیده ترین اعمالی است که بنده را بسیار به پروردگارش نزدیک می کند، مشروط بر اینکه مسلمان در نیت خدای متعال خالص باشد.
 • دست از ضرر بردارید: در این ماه مبارک باید از هر عملی که برای دیگران مضر است دوری کرد و محبت و آرامش و اخلاق نیکو را گسترش داد.
 • توجه به دعا در صبحانه: مسلمان در این هنگام دعایی دارد که رد نمی شود.
 • دعای شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان

  يا رَبَّ لَيْلَةِ القَدْرِ وَجاعِلَها خَيْراً مِنْ أَلْفِ شَهْرٍ ، وَرَبَّ اللّيْلِ وَالنَّهارِ وَالجِبالِ وَالبِحارِ وَالظُّلَمِ وَالاَنْوارِ وَالأَرْضِ وَالسَّماء ، يا بارِيُ يا مُصَوِّرُ يا حَنّانُ يا مَنّانُ ، يا الله يا رحَمنُ يا الله يا قَيُّومُ يا الله يا بَدِيعُ ، يا الله يا الله يا الله لَكَ الاَسَّماء الحُسْنى ، وَالاَمْثالُ العُلْيا ، وَالكِبْرِياءُ وَالآلاُء أَسْأَلُكَ أَنْ تُصَلِّيَ عَلى مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَأَنْ تَجْعَلَ اسْمِي فِي هذِهِ اللّيْلةِ فِي السُّعَداءِ ، وَرُوحِي مَعَ الشُّهداء ، وَإِحْسانِي فِي عِلِّيِّينَ ، وَإِسائَتِي مَغْفُورَةً ، وَأَنْ تَهَبَ لِي يَقِينا تُباشِرُ بِهِ قَلْبِي ، وإِيْمانا يُذْهِبُ الشَّكَّ عَنِّي ، وَتُرْضِيَنِي بِما قَسَمْتَ لِي ، وَآتِنا فِي الدُّنْيا حَسَنَةً ، وَفِي الآخرةِ حَسَنَةً ، وَقِنا عَذابَ النّارِ الحَرِيقِ ، وَارْزُقْنِي فِيْها ذِكْرَكَ وَشُكْرَكَ وَالرَّغْبَةَ إِلَيْكَ وَالاِنابَةَ وَالتَّوْبَةَ وَالتَّوْفِيقَ لِما وَفَّقْتَ لَهُ مُحَمَّداً وَآلَ مُحَمَّدٍ عَلَيْهِمُ السَّلامُ .

  دعای روز بیست و سوم ماه مبارک رمضان

  «خدایا در آن مرا از گناهان پاک و از عیب ها پاک گردان و قلبم را به تقوای کلام بیازمای.»

  ثواب دعای روز بیست و سوم ماه مبارک رمضان

  هر کس این دعا را که دعای روز بیست و سوم است بگوید، خداوند سبحان اوست:

  نصیب او شده است که با نیکان و شهدا به سرعت برق از صراط مستقیم عبور کند و به بهشت ​​و سعادت آن دست یابد.

  تفسیر دعای روز بیست و سوم ماه مبارک رمضان

  همچنین رجوع کنید به: فضیلت دعا برای مریض (خدایا رب الناس قوت را بردار)

  این دعا برای این روز خجسته به این معناست که مسلمان از پروردگارش می خواهد که همه گناهان و گناهان او را ببخشد و او را از هر عیب و نقصی پاک کند، چنان که خداوند ما را به تقوا و مغفرت توفیق داده و او را از هر بدی دور نگه دارد.

  بهترین دعا برای تمام ماه مبارک رمضان

 • اَللّهُمَّ اجْعَل لى نَصيباً مِنْ كُلِّ خَيْرٍ تُنْزِلُ فيهِ، بِجُودكَ يا أجْوَدَ اْلأَجْوَدينَ وأذِقْنى فيهِ حَلاوَةَ ذِكْرِكَ، وأَدآءِ شُكْرِكَ وَاحْفَظْنى فيهِ بِحِفْظِكَ يا أرْحَمَ الرّاحِمينَ اَللّهُمَّ اجْعَلْنى فيهِ مِنَ عبادِكَ الصّالحينَ القانتين المُسْتَغْفِرينَ الْمُقَرَّبينَ اَللّهُمَّ اجْعَلْنى فيهِ مِنَ الْمُتَوَكِّلينَ عَلَيْكَ الفائِزينَ لَدَيْكَ الْمُقَرَّبينَ َإليك وزَحْزِحْنى فيهِ عنْ مُوجِباتِ خدایا غضب تو را روزه و توفیق او با تو ای راهنمای گمراهان.
 • و مرا به رحمت یتیمان و طعام طعام و بر هم زدن آرامش و اصحاب ارجمند نزدیک گردان، خدایا محبت به صدقه و توبه به مناسک.
 • خدایا مرا با لغزش در آن مگیر و از گناهان و لغزش ها نجاتم ده و مرا هدف بلاها و بلاها قرار مده و محل آرامش و آسایش قرار ده.
 • خدایا مرا در آن به پیمان نیکان هدایت فرما و از همراهی با بدکاران دور گردان و مرا در آن به رحمت خود به سرای تصمیمات و رؤیاها و به سوی مهربانترین و مهربانترین برسان. .
 • خدایا از نعمتهایش به او اقبال عطا کن و به اموالش راهم ده و از قبولی حسناتش نهی نکن و درهای بهشتت و درهایت را به روی من بگشا.
 • خدایا مرا در آن بیماری خود قرار ده، و آن را برای شیطان در راهی قرار مده و بهشت ​​را برای من خانه و سخنی از آنها قرار ده، و برای من است و برای من است.
 • اَللّهُمَّ اغْسِلْنى فيهِ مِن الذُّنُوبِ، وَطَهِّرْنى فيهِ مِنَ الْعُيُوبِ، وَامْتَحِنْ قَلْبى فيهِ بِتَقْوَى الْقُلُوبِ أسألُكَ اَللّهُمَّ فيهِ ما يُرْضيكَ، وَأعُوذُ بِكَ مِمّا يُؤْذيكَ، وَاَسألُكَ التَّوْفيقَ فيهِ لأَنْ اُطيعَكَ وألا أعصِيكَ اجْعَلْنى فيهِ رَبى مُحبّاً لأَوْليائِكَ مُعادِياً لأَعدْائكَ مُسْتنّاً فيهِ بِسُنَّةِ خاتَمِ أنْبِيائِكَ.
 • در پایان صحبت هایمان در مورد دعای بیست و سوم ماه مبارک رمضان، توصیه می کنیم به خواندن این دعا در این روز خجسته و با توجه به بقیه عبادات مربوط به ماه مبارک که در آن ذکر شده است، پایبند باشید. حسنات زیاد می شود و گناهان بخشیده می شود و لذا باید به همه این دعاها و اعمالشان پایبند باشیم تا رضای خداوند رحمان را بدست آوریم.

  همچنین ببینید: دعای تسکین سریع و رزق و روزی سریع

  نوشته های مشابه

  دکمه بازگشت به بالا