چگونه می توانم آنچه را که می خواهم ببینم و آیا می توان رویاها را کنترل کرد؟

چگونه می توانم آنچه را که می خواهم ببینم و آیا می توان رویاها را کنترل کرد؟

محتویات مقاله (برای رفتن انتخاب کنید):

1- رویاها و ارتباطات ناخودآگاه 2- برنامه ریزی رویاها 3- روش شناسی تعبیر خواب 4- مراجع و منابع

اگر موافق باشیم که بیشتر رویاها از ناخودآگاه شخصی می آیند با کمک زبان جهانی (متعلق به ناخودآگاه جمعی، مفهومی که روانشناس کارل یونگ توسعه داد)، راه ما برای برنامه ریزی رویا یا از پیش تعیین کردن آن تماس با ناخودآگاه است.اما آیا راه هایی برای برقراری ارتباط با ناخودآگاه وجود دارد؟ پاسخ بله است؛ اگر موج کار مغز را در حالت هوشیاری به موج کار در ضمیر ناخودآگاه شبیه در خواب نزدیک کنیم، می توانیم به ضمیر ناخودآگاه متصل شویم.آگاهی ذهن در یک موج بتا عمل می کند، اما ناخودآگاه. در یک موج آلفا که کندتر عمل می کند، مشخص شده است که فرد می تواند با استفاده از روش های ذکر شده قبلی، موج طبیعی مغز را کاهش دهد، بنابراین با ضمیر ناخودآگاه ارتباط برقرار کرده و به حالت روشن بینی می رسد.

از اینجا به توانایی برنامه ریزی رویاها یا استفاده از آنها می رسیم. چگونه می توانیم این را داشته باشیم؟[1]1- بیشترین زمانی که کار ذهن به موج ناخودآگاه نزدیک است، مرحله بلافاصله قبل از خواب یا پس از بیداری است.

2- متوجه می شویم که وقتی ضمیر ناخودآگاه را در این مدت برنامه ریزی می کنیم تا در همان ساعت بیدار شود، در واقع در همان ساعت بیدار می شویم و این یکی از شواهد علمی توانایی ما در هدایت ضمیر ناخودآگاه است.

3- اگر سختی یا چالشی دارید که راه حلی برای آن پیدا نکردید، در این مرحله از ناخودآگاه خود بخواهید که در خواب راه حل یا مرحله ای از راه حل را به شما نشان دهد و آن را به خاطر بسپارید تا از درون خودتان راه حل هایی پیدا کنید. .

4- اگر مشکل ریاضی دارید یا موضوع حل یک مسئله دشوار درسی دارید از ناخودآگاه خود بخواهید که در حل آن از طریق خواب به شما کمک کند مشروط بر اینکه آن را به خاطر داشته باشید.بدانید که ناخودآگاه خدمتگزار وفادار ماست.

5- اگر می خواهید مهارت خاصی را یاد بگیرید و عقده خاصی دارید که نمی توانید بر آن غلبه کنید، از او الهام بگیرید.

6- اگر خوابی دیدید که کاملاً نتوانستید آن را درک کنید، توضیح بخواهید.

7- اگر مشکل پزشکی دارید، از ناخودآگاه خود برای بهبود یا راهنمایی در مورد غذا یا درمان کمک بخواهید.

8- در صورت گم شدن وسایل از ناخودآگاه کمک بخواهید.

9- اگر می خواهی در خواب مداخله کنی و با اراده خود آن را هدایت می کنی، خواب روشن بخواه و نمادی در ذهنت بگذار تا بدانی تا در خواب مداخله کنی و ضعف، روان یا پیچیدگی خود را تغییر دهی. .

برنامه نویسی رویاها موضوع بزرگ و مهمی است و بخشی از آن را توضیح داده ام و ممکن است برای رسیدن به نتیجه نیاز به آموزش و تکرار داشته باشیم، برای اینکه رویاها را به خاطر بسپارید و آنها را فراموش نکنید، یک دفترچه کوچک در نزدیکی خود قرار دهید، اسمش را رویا بگذارید. دفترچه یادداشت» برای نوشتن مهمترین چیز در رویا وقتی مستقیماً از خواب بیدار می شوید، زیرا ممکن است مطالب در پنج دقیقه اول نیمی از آن را فراموش کنند و در ده دقیقه اول نود درصد آن را فراموش کنند.

قبلاً اشاره کردیم که بهترین کسی که می تواند خواب خود را تعبیر کند خود بیننده خواب است، اما باید کمی با نحوه تعبیر و معانی مهمترین نمادها آشنا شود.[2]و در اینجا روشی را به شما ارائه می کنم که در تعبیر خواب به شما کمک می کند و تعدادی از مهمترین نمادها و رویاها را برای شما ذکر می کنم پس با من در سفر قایق رویا همراه باشید.

1- تاکید بر اهمیت خواب و اینکه آن را معنی دارد و باید درک کرد.

2- آیا خواب ربطی به اتفاقاتی دارد که 48 یا 72 ساعت قبل رخ داده است؟ ممکن است به آن مربوط باشد و خودگویی باشد و موضوع را از سطحی عمیق تر مورد بحث قرار دهد، ممکن است به رویا راه حلی بدهد یا امور افراد آنجا، وضعیت شما یا رویداد را روشن کند.

3- در طول مراسم چه احساسی داشتید؟ خوشحال و آرام، مضطرب و پرتنش، عصبانی یا ترسیده، رویاها با احساسات مرتبط هستند.احساسات در سفر تعبیر خواب مهم هستند.

4- رویا را خلاصه کنید و خطوط کلی آن را بگیرید، یعنی نقطه تمرکز کجاست یا کلید رویا چیست؟ آیا شما در مرکز هستید؟در کل ما مرکز رویا هستیم.

5- امور ثانویه در خواب چیست، یعنی کمترین تمرکز؟ حالا آن را در تصویر اصلی قرار دهید و متوجه شوید که چه ربطی به شما دارد.

6- حالا به جزییات نگاه کنید نه از ابتدا تا در جزئیات غرق نشوید و در اینجا اهمیت نمادهای چیزهایی مانند اعداد، رنگ ها و نام ها نمایان می شود و سعی کنید آنها را به مسیر اصلی ربط دهید. رویا.

7- اگر در خواب یافت می شود به دنبال نمادهای اصلی و آنچه ممکن است شخصاً به شما نشان دهد، نماد برای شما چه معنایی دارد و نه به عنوان یک تصویر کلی که در لغت نامه های رویا یافت می شود، اگر پیوندی به آن پیدا نکردید. به دنبال نمادهای کلی آن در جامعه و مذهب خود بگردید، اگر دور است توضیحات کلی را جستجو کنید.

8- در نهایت به این فکر کنید که هدف از دیدن این خواب چیست، ناخودآگاه شما چه چیزی می خواهد برای شما بفرستد، چه کاری انجام می دهید و چگونه آگاهی خود را جهت می دهید.

منابع و مراجع

[1] مقاله “10 قدم برای برنامه نویسی رویاها” ارسال شده در Learn-mind.com، بازبینی شده در 1/10/2019.[2] مقاله. کندرا گیلاس “نظریه های تعبیر خواب” در verywellmind.com، بازبینی شده در 1/10/2019.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا