رویاهای رایج و نمادهای کیهانی در دنیای رویاها

رویاهای رایج و نمادهای کیهانی در دنیای رویاها

جهانی بودن رویاها، چرا رویاها یک زبان جهانی هستند؟ رایج ترین خواب ها کدامند؟ نمادهای کیهانی که رویاپردازان بر روی آنها ملاقات می کنند چیست؟

رویاهای رایج و نمادهای کیهانی در دنیای رویاها

همه ما هر شب چندین خواب می بینیم و زبان رویاها زبانی جهانی است که همه مردم و فرهنگ ها را به هم پیوند می دهد، این یک زبان جهانی ذاتی است که ریشه عمیقی دارد، به ویژه پس از بررسی ها نشان داده است که همه فرهنگ ها خواب های مشابهی می بینند و این امر آنها را تأیید می کند. اصالت و اهمیت و لزوم مطالعه و درک و بهره مندی از آنها طبقه بندی و بهترین روش یادگیری از طریق طبقه بندی است یعنی با هرس «آموزش با قلم» از این رو رویاها را به گروه هایی برای ساختن آن تقسیم می کنیم. در این مقاله شما را با رایج ترین انواع و اقسام رویاها آشنا می کنیم و به نمادهای کیهانی که ستون فقرات کیهانی رویا هستند می پردازیم.

محتویات مقاله (برای رفتن انتخاب کنید):

 1. طبقه بندی رویا
 2. نمادهای کیهانی و الگوهای رویایی
 3. منابع و مراجع

حدود بیست نوع و نوع رویا و بیشتر وجود دارد، و تعداد زیادی از رویاهای رایج وجود دارد که با توضیحی ساده در مورد هر یک به آنها خواهیم پرداخت.[1]:

 1. ظاهر افراد: شخصی در خواب ممکن است به سادگی به معنای خودش باشد و به سادگی توضیح داده شود، یا ممکن است جنبه ای از شخصیت شما با در نظر گرفتن معنای نام شخص باشد.
 2. رویاهای خلاقانه: ممکن است مهارت خاصی را از آن بیاموزید یا ایده خلاقانه ای داشته باشید، و برخی از افراد خلاق درباره نقش رویاها در خلاقیت یا توسعه آنها صحبت کرده اند، مانند سالوادور دالی، نقاش معروف و مایکل جردن، بسکتبال معروف. بازیکنی که در طول یک الهام در رویا مهارت هایی را توسعه داد.
 3. کابوس ها: رویاهای ترسناک، این خواب ها مهم هستند زیرا پیام مهمی را از ناخودآگاه منتقل می کنند تا به شما در مورد مسیر اشتباه و خطرناکی که ممکن است در حال عبور از آن هستید هشدار دهد یا شما را راهنمایی کند تا از خطراتی که از آن آگاه نیستید اجتناب کنید. محتوای آن ترسناک است که شما را با یادآوری کابوس بیدار می کند و تحت تأثیر آن قرار می گیرید تا اقدامی انجام دهید، در اینجا ممکن است مواردی از وحشت رخ دهد و بنابراین باید به چنین رویاهایی فکر کنیم. موضوع.
 4. رویاهای تکراری: ممکن است چندین شب تکرار شوند یا هر بار به شکلی خاص اما با همان معنی ظاهر شوند و در اینجا شبیه رویاهای کابوس هستند، یعنی برای جلب توجه شما به مسائل مهم زندگی شما رخ می دهند و گاهی اوقات این رویاها ادامه می یابد. دوران کودکی، زیرا ممکن است به موقعیتی مربوط باشد که شما آن را پشت سر گذاشته اید و از نتایج آن خلاص نشده اید، یا زمانی که شما شرایط مشابهی را پشت سر می گذارید، در زمان های متفاوتی رخ می دهد.
 5. رویاهای پرواز: این یکی از خواب های بسیار رایج است و نشان دهنده میل به آزادی یا شادی یا میل به دور شدن از موقعیت خاصی است که به عنوان نوعی فرار نمی خواهید.
 6. رویاهایی با محتوای جنسی: این نشان دهنده تمایلات جنسی سرکوب شده است و ممکن است به وضوح یا در نمادها ظاهر شود و در نوجوانی و اوایل جوانی فراوان باشد.
 7. رویاهایی که در آنها برهنه یا با لباس آشکار ظاهر می شوید: این نشان دهنده احساس حقارت یا شرم در نتیجه برخی اعمال شما در واقعیت، ترس از کشف آنها، یا موقعیت های خاصی است که از آن شرم دارید، یا احساس تحقیر می کنید.
 8. تعقیب رویاها: یا یک فرد ناشناس شما را تعقیب می کند یا یک حیوان خاص و این نشان دهنده ترس، تنش، اضطراب، تلاش برای فرار از یک موقعیت خاص و عدم تمایل به مقابله است.
 9. رویاهایی با نمادهای مذهبی: ممکن است با توجه به شرایط، شخصیت و علاقه بیننده خواب تعبیر شود.
 10. رویاهای مرگ برای شما یا دیگران: این نشان دهنده یک مرگ فیزیولوژیکی نیست، بلکه ممکن است شرایط سخت یا مصیبتی باشد که در حال گذراندن آن هستید، اما شما آن را به پایان خواهید رساند و دری جدید به روی شما باز می کنید زیرا مرگ آغاز زندگی دیگری است.
 11. خواب دیدن بستگان یا خویشاوندان متوفی: ممکن است به سادگی در حسرت آنها باشد یا در شرایطی قرار داشته باشید که حضور آنها در کنار شما یا نیاز شما به حمایت و حمایت را یادآوری می کند و کسانی هستند که ایده یک ملاقات معنوی را ترجیح می دهند.
 12. رویای شرکت در امتحانات مدرسه: معمولاً بعد از یک دوره ترک تحصیل که نشان دهنده اضطراب است یا اینکه اکنون با امتحان سختی در زندگی روبرو هستید یا یادآوری موضوع خاصی که در مدرسه خوانده اید و در شرایطی هستید که نیاز دارید.
 13. رویاهای پیش بینی کننده: ممکن است شخصی یا جهانی باشد مانند وقوع بلایا که همانطور که گفتیم برون یابی ناخودآگاه اتفاقاتی است که در زندگی شما یا اطراف شما می گذرد و پیش بینی آنچه اتفاق خواهد افتاد. که اکثر آنها دارای محتوای منفی هستند و به صورت کامل و دقیق به آن باز خواهیم گشت.
 14. رویاهای شفاف: یعنی در خواب متوجه می شوید که خواب می بینید یعنی نوعی بیدار شدن هوشیاری در حین خواب و گاهی هوشیاری وارد جریان خواب می شود و از این خواب ها برای حل مصیبت یا رنج بیننده استفاده می شود. رویا
 15. رویاهای شفابخش یا سالم: جایی که ضمیر ناخودآگاه برای شما علائمی در مورد وضعیتی که از آن رنج می برید قبل از ظاهر شدن جسمی، مانند رویاهای مفید و همچنین توانایی ناخودآگاه برای التیام بدن برای شما ارسال می کند، بنابراین گاهی اوقات روند درمان و بهبودی در طول این بیماری اتفاق می افتد. رویا.
 16. رویاهای مشترک: گاهی یک رویا را چند نفر در یک خانه یا محیط می بینند و گاهی خواب های جمعی در جامعه در هنگام پیش بینی یک رویداد عمومی مهم مانند ظهور یک قهرمان یا منجی یا پیش بینی یک فاجعه یا جنگ است.
 17. رویاهای آموزشی: رویاها ممکن است از چندین لایه آگاهی باشند که هر روز و با گذشت زمان و از طریق نمادهایی که توانایی افزایش آگاهی در مورد خود و زندگی را دارند، رخ می دهند.
 18. سقوط رویاها یکی از خواب های رایج است که ممکن است نشان دهنده کمبود اعتماد به نفس، ترس از شکست و از دست دادن باشد و نشان دهنده انرژی منفی شما باشد.
 19. آب در خواب: ممکن است دوباره ظاهر شود و آب به طور کلی نماد زندگی و نماد شور و شوق است و با توجه به کیفیت و وضوح و سرعت جریان آب بیانگر احساسات شماست.
 20. رویاهای حماسی: یکی از مهم ترین انواع رویاهاست که در آن یکی از نمادهای کیهانی به خصوص هفت مورد اول ظاهر می شود و خواب بسیار تاثیرگذار است و ممکن است در تغییر زندگی شما تاثیر بگذارد و هر چقدر هم که باشد در ذهن شما زنده می ماند. سال‌ها، انگار دیروز خوابش را دیدی، رویاهایی هستند که مسیر زندگیت را تغییر می‌دهند و یک بار در زندگی اتفاق می‌افتند.

بنابراین مهمترین نمادهای کیهانی یا به اصطلاح نمونه های اولیه چیست و اهمیت آنها در رویاها چیست؟نمونه‌های اولیه انگیزه‌ها، رفتارها و شخصیت‌های اساسی انسان هستند که چهار مورد از آن‌ها بسیار مهم هستند و در رویا ظاهر می‌شوند و دیگران کمتر از آنها نیستند.[2]; پس چیه:

 1. ماسک: این ماسک اجتماعی است که در مناسبت های مختلف اجتماعی برای محافظت از خود از آسیب می زنیم، یعنی مانند یک سپر است، این نقاب ها از روی شخصیت ما در خواب به ما ظاهر می شود و ما را شگفت زده می کند.
 2. سایه: این جنبه از خودمان است که نه تنها از نظر اجتماعی، بلکه توسط ما نیز طرد می شود، نشان دهنده غرایز جنسی و سایر غرایز پرخاشگرانه مانند حسادت و طمع است. این جنبه در ناخودآگاه با بقیه افکار، غرایز و امیال فروخورده نهفته است. در همه وجود دارد، اما برخی آن را انکار می کنند و فقط بر روی دیگران می اندازند، ما به عنوان مار یا اژدها یا جانور یا اشکال عجیب و غریب.
 3. جنبه های زنانه و مردانه: در هر مردی صفات زنانه و در هر زن صفات مردانه برای رسیدن به یکپارچگی روانی وجود دارد که انکار و مبارزه با آنها منجر به تعارضات روانی می شود که در خواب به وضوح نمایان می شود.
 4. خود: که تمام اجزای شخصیت را در بر می گیرد و منجر به یکپارچگی فرد و خود تأییدی می شود و این هدف است و در رویاها برای کامل شدن شخصیت و تأیید خود به صورت میل ظاهر می شود.
 5. مدل های مهم دیگری نیز وجود دارد
 6. تصویر پدر نشان دهنده نظم، اقتدار و قدرت قوانین است.
 7. تصویر مادر یا چوپان نشان دهنده مدلی است که در رویاها حمایت و مراقبت می کند.
 8. تصویر کودک که بیانگر بی گناهی، تولد و توانایی بالقوه است.
 9. الگوی انسان خردمند که معرف راهنما و مرشد است.
 10. مدل قهرمان یک ناجی و مدافع است.
 11. کلاهبردار و به عنوان یک آکروبات یا یک فرد بدخواه ظاهر می شود که نماینده یک دروغگو و یک کلاهبردار است.
 12. باکره نشان دهنده بی گناهی، خلوص و میل است.

سرانجام… وجود این مدل‌ها در خواب نشان‌دهنده اهمیت آن در زندگی بیننده خواب و کمک به او برای غلبه بر تعارض‌ها با تحلیل رویا است، بنابراین رویا در اینجا اهمیت مضاعف پیدا می‌کند.

[1] مقاله “100 نماد رایج در رویاها و معنی آنها” منتشر شده در howtolucid.com، بازبینی شده در 10/1/2019.[2] مقاله دکتر ریچارد جی کورلی، دانشگاه استنفورد. “نمادها و رویاها” ارسال شده در web.stanford.edu، بازبینی شده در 1/10/2019.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا