آخرین فناوری برای کنترل رویاها، دستگاه جدیدی که رویا را طراحی می کند

چگونه آرزوی آنچه را که می خواهم ببینم! دستگاهی جدید برای کنترل رویاها برای زندگی کردن تجربه طراحی رویا از قبل، جدیدترین تکنولوژی کنترل رویاها که در درمان و بهبود زندگی نقش خواهد داشت.

آخرین فناوری برای کنترل رویاها، دستگاه جدیدی که رویا را طراحی می کند!

چگونه در مورد آنچه می خواهم خواب ببینم و چگونه کسی را که دوستش دارم در خواب ببینم! این سوال کمیاب نیست و آرزوی جدیدی نیستدر واقع انسان به مرور زمان تلاش کرد تا به ملکه کنترل رویاها و مدیریت رویاها برسد و از تکنیک های زیادی پیروی کرد و نظریه های زیادی ساخت اما هیچ گاه اثر علمی قابل اندازه گیری نداشتند و هرگز نتوانستیم به دستور جادویی کنترل رویاها برسیم. و تعیین خواب از قبل.

اکنون دارد موسسه ام آی تی آمریکا از اختراع دستگاه جدیدی به نام “دورمیو” خبر داد که آخرین فناوری برای کنترل رویاها محسوب می شود.، این دستگاه برای نفوذ در رویاها و کنترل رویاها طراحی شده است و اعتقاد بر این است که آغاز انقلابی در دنیای خواب و خواب است که ممکن است از تمام فناوری های واقعیت مجازی که تاکنون شناخته ایم پیشی بگیرد و ممکن است یک فناوری جدید ایجاد کند. دکترین در روان درمانی، درمان اختلالات رویا و حتی خودسازی! بیایید در مورد کنترلر رویا از موسسه فناوری ماساچوست بیشتر بیاموزیم.

جاه طلبی MIT برای درک فرآیند رویا و توانایی ما برای کنترل آن به راه اندازی آزمایشگاه رویا در سال 2017 برمی گردد و با ادامه آزمایش ها و تلاش ها، نتایج یک آزمایش جدید سرانجام در آوریل 2020 ظاهر شد. 50 نفر در مرحله خودآگاه و ناخودآگاه تحت محرک های شنیداری قرار گرفتند و کلمه ای که شنیدند «ببر» بود. بعد گزارش دادند که واقعاً خواب ببر را دیده اند!تیم تحقیقاتی همچنین مجموعه‌ای از اثرات مثبت را بر عملکرد در بیداری پس از آزمایش دستگاه در طول خواب، مانند تحریک خلاقیت، عملکرد ذهنی و توانایی‌ها، زیر نظر گرفتند.[1]هدف دستگاه کنترل رویاها نیست و آنها را برای سرگرمی طراحی کرده است! بلکه برای ارائه درک عمیق تری از آنچه در طول خواب و رویا می گذرد است.محققان بر تجربه رویای شفاف یا رویای ناب تکیه کردند، جایی که فرد خواب می تواند خود را در حین خواب حس کند، حالتی از مخلوط کردن آگاهی با ناخودآگاه. در مرحله خاصی از خواب، برای درک بیشتر نحوه عملکرد دستگاه نفوذ رویا جدید.

کنترلر رویای دورمیو دستکشی است که به حسگرهایی متصل است که فرد در هنگام خواب از آن استفاده می کند.این دستکش سیگنال های حیاتی بدن را که او را در درجه بندی بدن و ذهن در مراحل مختلف خواب هدایت می کند و زمانی که فرد خواب به مرحله خواب مغناطیسی می رسد، کنترل می کند. دستگاه معمولاً سیگنال صوتی متشکل از یک کلمه را آزاد می کند. دستگاه مدیریت رویا به راه اندازی هشدارهای حسی در مرحله خاصی از خواب که به عنوان مرحله خواب مغناطیسی حالت هیپناگوژیک شناخته می شود، بستگی دارد، جایی که آگاهی به نفع ناخودآگاه وجود ندارد. مرحله خاص خواب

آدام هوروویتز از آزمایشگاه رویا می‌گوید: «رویا فقط فکر کردن در شب است.» هدف آزمایش‌کنندگان اثبات این نظریه است. این به این معنی است که کنترل تفکر در طول خواب به معنای کنترل رویاهای شما نیز هستاین به نوبه خود تنها راهی برای دیدن آنچه در خواب می خواهیم نخواهد بود، بلکه ممکن است راهی برای درمان اختلالات خواب مرتبط با رویاها باشد، علاوه بر نقش این فناوری جدید در بهبود توانایی عملکرد خلاق، به طور کلی، این آزمایش هنوز در مراحل ابتدایی است و بدون شک امیدوارکننده است.

هوروویتز می‌گوید: «مردم نمی‌دانند که یک سوم زندگی‌شان سومین دوره‌ای است که در طی آن می‌توانند خود را تغییر دهند، بسازند یا بهبود بخشند». [2]

در فناوری مشابه از نظر مکانیسم اما از نظر نوع هشدارهای حسی متفاوت، تیم دیگری از آزمایشگاه رویا MIT در حال کار بر روی توسعه دستگاهی برای کنترل رویاها از طریق بو هستند، زیرا دستگاه بوهای خاصی را در مرحله خواب N3 منتشر می کند. که ممکن است به مقابله با خاطرات دردناک و تأثیر آنها بر روند رویا کمک کند و بوها بر اساس ارتباط آنها با خاطرات خاص در ذهن فرد خوابیده انتخاب می شوند. جودیت آمورز بر اساس تجربه می گوید که “شما می توانید بدون آگاهی کامل درمان کنید. !” [3].

برخی از محققان تمایل دارند اهمیت چنین اختراعاتی را که هدف آنها کنترل رویاها است، دست کم بگیرند، در حالی که صاحبان این تجربیات با بیان اینکه هدف آنها کنترل رویاها یا تبدیل آن به یک بازی نیست، از خود دفاع می کنند، بلکه هدف آنها تعیین این است که چه چیزی روند رویاپردازی و چگونگی بهره مندی از آن برای بهبود زندگی انسان است و بین این دکترین و آن. تکنیک هایی برای کنترل رویاها و مدیریت رویاها وجود دارد که بیشتر به رفتار روزانه و روال خواب فرد مربوط می شود که قبلا در مقاله کنترل رویاها به این موضوع پرداخته ایم که می توانید از طریق این لینک آن را بررسی کنید.

به طور کلی، تکنیک‌های روان‌شناختی برای کنترل رویاها به کنترل کیفیت می‌پردازند، نه جزئیاتبه این معنی که ممکن است فرد بتواند با تغییراتی در روال خواب، غذا خوردن و فکر کردن، کیفیت خواب را مختل کند، خواب های خوب را جایگزین کابوس ها کند، یا حتی توانایی خود را برای به خاطر سپردن رویا کاهش یا دو برابر کند. ، اما او نمی تواند به طور مطلق رویاهای خاصی را به طور ذهنی تحت شرایط احضار کند.

همچنین درک خود فرآیند رویا در درک تکنیک های کنترل رویا مفید خواهد بود.در این ویدئو دکتر. سارا فاضل الانصاری روند رویاها، اینکه چگونه خواب می بینیم و نقش رویا در سلامت روان چیست و چرا ممکن است برخی از افراد خواب های خود را به یاد نیاورند! با کلیک بر روی برچسب پخش یا رفتن به این لینک ویدیو را تماشا کنید:

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا